Katı Solucan Gübresi

Organik Solucan gübresi başta ABD olmak üzere hemen hemen tüm Avrupa ülkelerinde ki tarımsal işletmeler tarafından 40 yıla yakın bir süredir kullanılmaktadır.Ülkemizde tarihçesi daha çok yeni olmakla beraber regülatörler tarafından tarımsal alanların rehabilitesi ve yüksek verimi için teşvik edilmektedir.
AR&GE

Areklis Farm kendi bünyesinde özenli ve tüm dış faktörlerden arındırılmış bir şekilde solucan Katı Gübre üretimini gerçekleştirmektedir. Areklis Katı Solucan Gübresi granüler yapısı sayesinde toprak stresini minimize eder ve su tutma kapasitesini artırır.

Gübre Yapısı

Areklis Katı Solucan Gübresi , yüksek organik değerleri ile yapısında barındırdığı çok sayıda faydalı bakteri türü ile hedefte ki tarımsal alandaki zararlı bakterilerle savaşarak toprak ve bitkide yüksek sağlıklı bir etki yaratmaktadır.

***Güncel laboratuvar sonuçları için müşteri ilişkileri ile iletişime geçiniz. 

Üretim Prosesi

Areklis Farm 'ın geliştirmiş olduğu özel Areklis Sürekli Akış Sistemi içerisinde solucanların en uygun gübre üretimleri için koşullar sağlanmakta ve el değmeden tamamen otomasyon ile katı gübrenin üreticiye ulaştırılması sağlanmaktadır.